Člověk, který neustále žvaní o tom, jak hluboce miluje, upřímně milovat nedokáže.

Jako kočka a pes

14. dubna 2015 v 17:22 | AkasAkim |  Úvahy a články
Tak by se občas dal nazvat stav vztahu, který spolu prožívají muž a žena. A jak by také ne, vždyť se přece říká, že muži a ženy jsou z jiné planety, Mars a Venuše, uvádí se. Problém je v tom, že oba zástupci tohoto lidského pohlaví žijí na planetě jedné a to na Zemi a dokonce jim bylo dílem osudu určeno býti jedním druhem, tudíž je nutno, aby se rozmnožovali. Ba co víc, postupem času a vývojem se s původně s animálního druhu, který žije instinktivně a pudově vyvinul jedinec, který si vlastní nerozvážností v podobě přílišného vývoje své mysli a později i ega, zkomplikoval situaci a to tím, že kromě touhy a chtíče, potřebuje pro svůj partnerský život občas i takové věci, jako je láska, cit, něha, nebo snad dokonce i oddanost. Všechny tyto aspekty jsou tuze příjemné, bohužel ale jen v případě, je-li vám jich přáno a dostáváno. Pokud tomu tak není, člověk se cítí smutně, mizerně a mnohdy i zoufale.

Také je nutno podotknout, že společenský vývoj mužů a žen se vyvíjel nerovnoměrně a to na úkor žen, o kterých se dodnes nelichotivě mluví, jako o slabším pohlaví. Již dávno se pomyslné vlády nad Zemí chopil muž a ženu považoval a v některých souvislostech i kulturách, či náboženstvích do dnes považuje, jen jako svoji ozdobu, případně jako nosičku svého potomstva. Moderní a technická doba dosti hrany tohoto nesouladu otupila, nikoli však úplně a tak žena musela nalézt zbraně, se kterými by mohla proti této mužské nadvládě bojovat. A tuto zbraň žena našla a to v oblasti, která je pro muže nejchoulostivější a nejzranitelnější, sice v erotice a sexu. Odjakživa je určeno, že muž se stará o potravu a zároveň poňouká ženu se rozmnožovat, aby se ona mohla starat o budoucí generaci.

Ale s moderní dobou si ženy dokázaly své jednání vycizelovat tak, že pomalinku, ale jistě dokázaly převzít vládu nad Zemí a to dokonce takovým způsobem, že muž má stále pocit jisté nadvlády, situace se však už mění, není-li už zcela jiná. Zatímco v pravěku muž ženu zkrátka a dobře obskočil a pokud se zadařilo, tak ji i obtěžkal a nic jiného neřešil (neumím si představit neandrtálku, jak vyčítá svému "partnerovi", že ani neprožila orgasmus) a v podstatě ještě v nedávné historii muž činil to samé díky svému egoismu a sebestřednému uvažování, které doprovázely společenské a kulturní zvyklosti. Ženy už byly schopny rozeznat, zda se jím milování líbilo a zda byly zcela uspokojeny, ale o takových věcech se mluvit nemohlo a tak ženy mlčely, při nejlepším se svěřily své nejlepší kamarádce. Technická doba ale situaci rapidně změnila a tím se dostávám k meritu věci. Touha žen po rozmnožování a po potomstvu zůstala, ale ženy stále více samozřejmě preferují nutnost a potřebu svého uspokojení. S kvapným nástupem těchto nových morálních kodexů a ve světle společenské otevřenosti a částečně i vlivem pornografie, kterou někteří jedinci bohužel vnímají jako reálnou podobu erotiky a lidské sexuality, se ze sexu stal tak trochu závod, ve kterém ženy povýšily svoji nutnost žíti s alfa samcem na n-tou, respektive si ji plně uvědomují a jdou si za ní, což se muži ve své hrdosti a pýše snaží splnit, mnohdy však marně, což už v tak ukvapené době, která partnerským vztahům spíše nepřeje, na pohodě zajisté nepřidá.

A to nabádá zamyslet se, kde se stala chyba. Ano, důvod, proč si muž a žena ne zcela rozumí, ačkoliv po sobě touží, nebude jeden. Ale uvažujme čište filosoficky. Řekneme, že láska i touha jsou v podstatě jen chemické reakce odehrávající se v našich tělech. Tudíž mě napadlo hledat onu příčinu ženskomužského hašteření a nesouladu právě uvnitř lidského těla a to přímo v jeho středu, ve kterém se nachází genitálie, čili pohlavní orgány. Základní motivací pro milování je přece sexuální vzrušení a samotný prožitek z milostného aktu zakončený vyvrcholením, neboli orgasmem. Podle mě je právě tento prožitek aktu a orgasmu u obou pohlaví rozdílní a to především v intenzitě a mocnosti prožitku. Všichni přece víme, jak probíhá a vypadá lidské vyvrcholení a není pochyb o tom, že tady byla příroda vůči ženám o mnoho štědřejší a pestřejší, ačkoliv díky společenským zvyklostem, o kterých jsem se již zmínil, se to tak neprojevovalo. Ženský orgasmus je o mnoho silnější, než u mužského vyvrcholení. Také je o mnoho delší a především ženy ho vnímají emotivněji, než muži. Mnohá žena se po něm rozpláče, či jinak projeví svoji spokojenost. Zatímco muže žene pouze jen pud, jelikož jeho orgasmus je nutný pro ženino oplodnění, žena chápe své vyvrcholení, jako dar, který je jí poskytován přírodou pro její potěšení. Je třeba si také si uvědomit, že ženské tělo je pro lepší erotický prožitek lépe přizpůsobeno. Mužské i ženské tělo nabízí mnoho erotogenních zón, které jsou ale u ženy prokazatelně citlivější. Lesbické rčení, že žena nejlépe ví, kam žene sáhnout, nabývá v těchto souvislostech i trošku jiných rozměrů. Nejsensitivnějším erotogenní zónou je pochopitelně kouzelníček Klitorísek. Tento orgán v embryonálním stavu pochází ze stejné tkáně, která u mužů vytváří jejich penis, je složen zhruba z 8000 nervových buněk, to je největší koncentrace na celém lidském těle a paradoxně je to dvojnásob, jako na celém mužském údu. O jeho síle a moci tedy není žádných pochyb a v obraze toho, že klitoris je jen malou, byť nejcitlivější součástí ženina libida, se jeví situace o mnoho jasněji (a to ani nezmiňuji tajemstvími opředený bod G), protože zde se právě střetává nesourodost přírody s vývojem chápání lidské sexuality. Z hlediska prožitků sexu je přece žena o mnoho napřed, než muž. Navíc do následného vztahu vkládá více citu a emocí, než on, měla by to být tedy ona, kdo by měl muže dobývat a v této oblasti ho edukovat a ne naopak. Trabantem přece také nebudete roztlačovat kamión, a když ano, daleko s ním nedojedete. Neměly by ženy místo hledání alfa samce vzít situaci do svých "rukou" a chovat se jako jedinec, který je v tak zásadním aspektu, jako je rozmnožování a sex o mnoho silnější, tudíž by měl být i a priori dominantnější?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 userka userka | E-mail | Web | 15. dubna 2015 v 23:03 | Reagovat

Závod se z ničeho nestal, natož ze sexu. A co máme, my ženy, vzít do svých rukou? Píšeš, že hledání alfa samce, ale úplně tomu nerozumím. Pokud jde o partnera pro život, tak to si myslím, že hledáme usilovně. Pokud jde o sexuálního partnera, tak jestli žena chce, taky si svýho alfu najde. Takže co že máme vzít do vlastních rukou a v čem máme být dominantní?

2 Akim Akim | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 10:23 | Reagovat

[1]: Já jsem to myslel tak, jestli by nebylo pro ženy lepší, místo hledání alfa samce, státi se alfa samicí, která si svého alfa samce vychová a zaučí. Já mám prostě dojem, že veliké množství žen se v sexu přizpůsobuje potřebám muže, místo toho, aby občas vzaly otěže do svých rukou. Často si ženy stěžují, že pořádných samců je málo a já si právě myslím že to je tím, že ženy se často nechávají v posteli vést mužem, místo to, aby sami vzaly věci do svých rukou a "vychovaly" tak další alfa samce. Také si myslím, že sexuální aktivity se v partnerství přizpůsobují spíše mužským potřebám, než těm ženským, protože jsme na to historicky zvyklí, což mi přijde jako chyba.

Uznávám, že tento článek se mi asi moc nepovedl, patrně jsem v něm nevyjádřil to co jsem chtěl. Tak se omlouvám. :-P

3 Jana Jana | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 12:38 | Reagovat

[2]: Jenže v dnešní době je výhodnější mít svého dominantního alfa samce :)

4 Akim Akim | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 13:08 | Reagovat

[3]: No právě, jenomže aby vám ten alfa samec brzy nevyhynul. :-P

5 Jana Jana | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 13:09 | Reagovat

Nevyhynou, jen se lidé na bdsm nesmí dívat jako na zlo ;)

6 Akim Akim | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 13:14 | Reagovat

[5]: No snad ne, ale někdo je musí vychovat. No Jančo, já myslím, že bohužel většina lidí ani neví, co to bdsm je. ;-)

7 userka userka | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 14:49 | Reagovat

[3]: Jak jako v dnešní době? Akim podle mě mluví jenom o sexu, tam je to snad jedno, ne? :) A jak jako BDSM? To sem vůbec nepatří, ne? Takhle to podřizování myšleno nebylo...?

Akime, je asi pravda, že se ženy spíš tak nějak nechávají vést, ale není to tak vždycky. Stejně záleží na obou, jestli o sexu vůbec dokážou komunikovat a tak. Když jo, tak není problém, aby se dělo to, co popisuješ v druhym komentu. Když nekomunikujou o sexu, nepovídají si zřejmě ani o dalších důležitých věcech, a takoví lidé jsou mi u prd***.

8 Jana Jana | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 15:09 | Reagovat

[7]: Já to právě vzala rovnou z toho pohledu, že nemám problém o sexu a čemkoliv komunikovat a vždy jsem spíše měla chlapy, kteří byli jako Akimem popisované ženy.

Ale je dost možné, že jsem zase jen něco nepochopila nebo pochopila zle. Poslední dobou se mi to stává často. Jak kdyby mi místo končetin vypínal mozek no :-(

9 Akim Akim | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 15:39 | Reagovat

[7]: [8]: Já vím, dneska už je to jiné, ale dřív se o sexu nekomunikovalo skoro vůbec, myslím tedy mezi partnery, ženy to nechávaly na partnerovi, což je podle mě špatně, protože, když to řeknu hodně lascivně, tak chlap se udělá lehce a kdykoli, ale ženě je třeba se náležitě věnovat, aby si to užila a žena si musí bez okolků říct, co a jak, protože chlap je mnohdy tupá palice myslící hlavně na sebe. Přitom, ženský orgasmus je podle mě nejkrásnější věc na Světe. A věř mi, spoustě lidem do dnes činí obrovský problém o sexu hovořit...

...což ale není problém pro mnou milovanou Janičku, která teď lítá na svém oddaností a láskou prohřátem polštářku a já ji to moc přeji. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama